• +90 312 566 22 32
  • bilgi@kariyerkoleji.com.tr

STEM ATÖLYESİ (İlkokul)

STEM ATÖLYESİ (İlkokul)


STEM atölyeleri çocukların, hayal dünyalarını geliştiren ve de ortaya ürün koymaya yönelik çalışmaların yapıldığı mekanlardır. STEM (Science, Technology, Engineering, Mathematics) eğitimi disiplinler arası ve uygulamaya yönelik yaklaşımı içeren fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi dört önemli disiplinin birbiriyle entegrasyonunu hedefleyen bir öğretim sistemidir. Bu disiplinleri eğlenceli hale getiren etkinliklerimiz ile  çocuklarımızın  özellikle  matematik ve fen bilimleri derslerinde pozitif deneyimler yaşamalarının önünü açıyoruz.

STEM Etkinlikleri çocuklarımıza yönelik farklı içeriklerde, fen ve teknoloji eğitim müfredatı ile uyumlu eğitim uygulamalarından oluşur. Etkinlikler öğrencilere problem çözebilme, yaratıcı düşünme, işbirlikçi çalışma gibi önemli beceriler kazandırmaktadır.

Yaptığımız etkinliklerle bu disiplinlerin yaşamla ne kadar iç içe olduğunun farkına varmalarını sağlıyoruz. Çocuklar doğal olarak meraklıdır fakat çoğu zaman yanlış yapılandırılmış yaklaşımlarla çocukların bu merakları törpülenir. Okulumuzda gerçekleştirdiğimiz STEM çalışmaları ile bu meraklarının önünü açıyor ve yaptığımız etkinliklerle öğrencilerimizin fikirler ve tasarımlar ortaya koymalarına imkan sağlıyoruz.

Connect with: