• +90 312 566 22 32
  • bilgi@kariyerkoleji.com.tr

ROBOTİK VE KODLAMA KÜLÜBÜ

Robotik ve Kodlama Kulübü


İnsan değişen şartlara uyum sağladığında başarılı olur. 21. yüzyıl beraberinde; Algoritmik düşünme, Dijital okur-yazarlık, Bilişimsel düşünme  gibi birçok disiplinin bir araya gelerek yepyeni alanlarda beceriler kazanılması gerekliliğini doğurmuştur.

Okulumuz Robotik ve Kodlama Kulübü’nde öğrencileri farklı disiplinleri bir araya getirerek yaratıcılık, akıl yürütme, problemleri mantıksal olarak ilişkilendirme becerilerini ve hayal güçlerini geliştiriyor. Öğrencilerimiz kendi el becerileriyle yaptıkları robot tasarımlarına öğretmenleri eşliğinde elektriksel devreler ve çeşitli sensörler eklediler. Tasarladıkları robotlarına yine kendi yaptıkları yazılımsal bilgisayar programlarıyla ; sesle komut alabilme ve komutu uygulayabilme , ışığa karşı duyarlı olabilme, çizgi takibi yapabilme ve mesafe algılayarak engele çarptığında yön değiştirebilme özelliklerine sahip hale getirdiler.

Bunun yanında öğrencilerimizin öğrendiği bilgileri pekiştirmesi için “Sumo Robot Yarışması” yapıldı. Yarışma da öğrenciler kendi geliştirdikleri Sumo Robot kodları ile gruplar halinde yarıştı. Yarışma eğlenceli görüntülere sahne oldu.

Biz de Kariyer Koleji “Robotik ve Kodlama Kulübü” olarak problemlere çok yönlü çözümler sunma, sistematik düşünme, olayları ilişkilendirme, farklı ve yaratıcı düşünme, problem çözme odaklı olma, takım çalışması yapabilme, eleştirel düşünebilme gibi özellikleri kazandıracak projelerle öğrencilerimizin gelişimini destekliyoruz.

Connect with: