• +90 312 566 22 32
  • bilgi@kariyerkoleji.com.tr

“Atıklarım Değerleniyor” eTwinning Projesi

eTWINING PROJESİ “ATIKLARIM DEĞERLENİYOR”

eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullarda çalışan öğretmenlere yönelik bir platform sunmaktadır.

Kariyer Koleji ortaokulu olarak ülkemizdeki 51 okulun katılımıyla eTwinning “Atıklarım Değerleniyor” ulusal projesine dâhiliz. Proje ortak çerçeve programı kapsamında ilerlemektedir. Geri dönüşümün önemi, geri dönüştürülebilir atıklar konusunda farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır.

“Atıklarım Değerleniyor” eTwinning Projesi Ortak Çerçeve Programı

AY KONU
EYLÜL PROJE ORTAKLARININ BELİRLENMESİ.
EKİM Proje öğrencilerinin belirlenmesi.Proje ile ilgili afiş tasarımı ve bu afişlerin okullara asılması.Atık kâğıt kutularının oluşturulması ve öğrencilerin ulaşabileceği yerlere koyulması.Yapılan çalışmaların haberleştirilmesi.
KASIM Geri dönüşümün faydalarının öğrencilere anlatılması.Geri dönüşüm ile ilgili pano hazırlanmasıYapılan çalışmaların haberleştirilmesi.
ARALIK “Atıklarım Değer’leniyor” konulu resim ve karikatür yarışması düzenlenmesi.Yapılan etkinlikte ortaya çıkan eserlerin panolarda sergilenmesi.Yapılan çalışmaların haberleştirilmesi.
OCAK “Atıklarım Değerleniyor” konulu tişört tasarlama (şiir ve kompozisyon) yarışması düzenlenmesi.Yapılan etkinlikte ortaya çıkan eserlerin panolarda sergilenmesi.Yapılan çalışmaların haberleştirilmesi.
ŞUBAT “Atıklarım Değerleniyor” konulu afiş ve slogan yarışması düzenlenmesi.Yapılan etkinlikte ortaya çıkan eserlerin panolarda sergilenmesi.Yapılan çalışmaların haberleştirilmesi.
MART “Atıklarım Değer’leniyor” konulu fotoğraf  yarışması düzenlenmesi.Yapılan etkinlikte ortaya çıkan eserlerin panolarda sergilenmesi.Yapılan çalışmaların haberleştirilmesi.
NİSAN Atık malzemelerden üç boyutlu tasarımlar yapılması. 
MAYIS Biriktirilen kâğıtların geri dönüşüm firmalarına teslimi.Atıklardan tasarlanan materyallerin okullarda sergilenmesi.

Proje ile atık kağıt, plastik, cam gibi malzemeler okullarda toplanarak geri dönüşüm merkezlerine ulaştırılır. Bu süreçte belediyelerden ve STK’lardan yardım alınmaktadır. Proje sonunda bilinçli bir nesil yetiştirilmiş olması hedeflenmektedir. Ayrıca atık maddelerin geri dönüşümü ile ülke ekonomisine de katkı sağlanmış olacak.

“Geri Dönüşümün Faydaları Konulu Pano Çalışmaları”

“Geri Dönüşüm Kutularının Okula Yerleştirilmesi”

“Geri Dönüşüm Kutularında Biriken Atıkların Belediyeye Teslim Edilmesi”

“Sınıflar Arası Plastik Kapak Toplama Yarışması”

“Atıklarım Değerleniyor Konulu Karikatür Çalışması”

“Atıklarım Değerleniyor Konulu Slogan Çalışması”

PLASTİK KAPAKLAR OMURİLİK FELÇLİLERİ DERNEĞİNE ULAŞTIRILDI 
            

Geri Dönüşümün Önemi” konulu tişört çalışması yapıldı.

Geri dönüştürülebilir atıklardan üç boyutlu tasarımlar yapıldı.

Connect with: