• +90 312 566 22 32
  • bilgi@kariyerkoleji.com.tr

EVİM BENİM LABORATUVARIM – eTwinning Projesi

EVİM BENİM LABORATUVARIM

eTwinning, iletişim kurmak, iş birliği yapmak, projeler geliştirmek ve bu projeleri paylaşmak amacıyla kurulmuş uluslararası bir topluluktur. Halihazırda bu platformda 939 120 öğretmen, 218 180 okul ve 122 189 proje mevcuttur. Okulumuz da pek çok proje ile bu platforma dahil olmuştur.

Kuruculuğunu okulumuz Fen Bilimleri Öğretmenlerinden İshak Şengül ile Kocaeli Derbent Ortaokulu’ndan Fen Bilimleri Öğretmeni Ümit Salman’ın yürüttüğü EVİM BENİM LABORATUVARIM isimli projede Darıca Deniz Yıldızları Ortaokulu, Ankara Adnan Menderes İmam Hatip Ortaokulu, Bursa Şehit Piyade Er Rahim Keskin Ortaokulu, Hakkâri Tekeli Köyü Ortaokulu, İzmir Seferihisar Müşerref Hepkon Ortaokulu, Kırşehir Akpınar Ortaokulu, Ordu Korgan Çamlı 75. Yıl Ortaokulu yer almaktadır.

İçinde bulunduğumuz süreç sebebiyle okullarından ve sosyal çevrelerinden uzakta olan öğrencilerin uzaktan eğitim ile de olsa laboratuvar ortamını evlerine taşımak bu projenin temelini oluştursa da aslında pek çok amacı içinde barındırıyor. Öğrencilerimiz bu proje kapsamında deney yapmanın yanı sıra dijital okur yazarlık, internet güvenliği, web 2.0 araçları ile çalışmalar yapma, 3D tasarım yapma gibi içerisinde pek çok üst düzey beceriyi barındıran uygulamalar yapmışlardır.

Evim Benim Laboratuvarım isimli projemizi, nihai ürünümüz olan Ay Modülü ile de taçlandırdık. Ay modülü çalışma sürecimizi görmek için lütfen AY MODÜLÜ ÇALIŞMASI1 1 – YouTube tıklayınız.

7 farklı ilden 9 okul olarak 3 Ocak 2021 tarihinde çıktığımız bu yolda projemiz hayal ettiğimizin ötesine ulaştı. Projemizin tüm aşamalarında emeği geçen öğretmen, öğrenci ve velilerimize teşekkür ederiz.

Projemizin blog sayfası à EVİM BENİM LABORATUVARIM – eTwinning Projesi Blog Sayfası (wordpress.com)

Projemizin instagram hesabı à E.B.L (@ebletwinning) • Instagram fotoğrafları ve videoları

Connect with: