• +90 312 566 22 32
  • bilgi@kariyerkoleji.com.tr

Atölyelerimiz

KARİYER KOLEJİ

ATÖLYE ÇALIŞMALARI

2023 Eğitim Vizyonu belgesinde yer alan ve Kariyer Kolejinin kurulduğu yıldan itibaren her yıl gelişerek farklı bir boyut kazanan “Atölye Çalışmaları”,  anaokulundan başlayarak tüm öğretim kademlerinde çocukların sahip oldukları yeteneklerle ilişkilendirilmiş becerilerin, uygulama düzeyinde kazandırılabilmesini hedeflemektedir. Bütün atölyelerimiz bu amaçta kurulmuştur.

Atölyelerimiz , uygulamalı eğitimin ön planda olduğu, deneyimi temel alan bir eğitim yaklaşımını esas almaktadır. Atölyelerimizde çocukların derslerde edindikleri bilgileri hayatla ilişkilendirmelerine, bu bilgileri pratik uygulamalara ve yaratıcı ürünlere dönüştürmelerine imkân sağlayan fiziksel alanlar mevcuttur.

Bilim, sanat, kültür, spor ve yaşam becerileri alanlarında hayata dokunan her temayı kapsayan atölye çalışmaları, çağımızın gerektirdiği problem çözme, takım/ekiple iş birliği içinde çalışma, eleştirel ve yaratıcı düşünme, disiplinler arası hareket etme yetisinin edinilmesi ve süreç temelli bir yaklaşımla bilgiyi tasarıma dönüştürme becerilerinin kazandırılmasına olanak tanımaktadır.

Güçlü yarınlar için 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda çocuklarımızın ilgi, yetenek ve mizaçlarına yönelik gelişimlerinin desteklenmesi amacıyla kurduğumuz bilim, sanat, kültür, spor ve yaşam becerileri odaklı Atölyeler ile ilgili detaylı bilgi almak için atölyelere tıklayınız.

Connect with: