• +90 312 566 22 32
  • bilgi@kariyerkoleji.com.tr

“The Treasure Box” eTwining Projesi

Kariyer Koleji İlkokul 2.sınıflar olarak İspanya, Polonya, Hırvatistan, İngiltere, İtalya ve Türkiye’nin dâhil olduğu uluslararası eTwining projesi yürütmekteyiz.

“The Treasure Box” adlı projemizin amacı; farklı ülkelerden öğretmen ve öğrenciler arasında iletişim ve iş birliği sağlamak,

Kültürel çevremizi genişletirken bunu başka kültürlerle paylaşmak ve başka kültür ve çevreleri tanıma fırsatı bulmak,Öğrencilerin eleştirel düşünebilme ve duygusal-sosyal zekâ becerilerini keşfetme ve geliştirme fırsatı sunmak ve sağlık, dostluk, dayanışma, yardımlaşma, kültürel miraslar gibi asıl hazinelerimizin farkına varabilmelerine olanak sağlamaktır. Tüm bunları yaparken öğrencilerimiz öğretmenlerinin öncülüğünde, proje ortağı ülkelerden yabancı arkadaşlar edinip birbirlerine posta, mektup, posta kartı yazıp göndererek ve video konferans yaparak İngilizce iletişim becerilerini de geliştirme olanağı bulurlar.

“The Treasure Box”

‘Hemen hemen hepimizin bir hazine kutusu vardır. Peki, içinde ne var? Proje süresince gerçek hazinenin ne olduğunu keşfedeceğiz. Hazinelerimizi zihin haritaları yapıp fark edecek ve yeni eTwining arkadaşlarımızla paylaşacağız. Hımmm… Dostluk da bir çeşit hazine olabilir mi?’

“THE TREASURE BOX” eTWINNING Project Plan1. Video conference – Meet our friends2. Health2.1. What can we do to be healthy?2.1.1. Show us your exercises2.1.2. Healthy recipes3. Family3.1. Tradition in our family4. Peace5. Nature5.1. Recycle old paper5.2. Animals5.3. Plants6. Talents6.1. Look what I can!7. Imagination7.1. Write a story about…8. Knowledge8.1. Quiz / Games9. Good Heart9.1. helping others9.2. helping animals9.2.1. I`ll help to my parents9.2.2. we write nice messages to each other9.2.3. we make Christmas and New Year cards10. Air10.1. Experiments11. Water11.1. Experiments with water11.2. Songs and brain storming about water12. Friendship12.1. friends across country borders12.2. Sports we like to play with our friends14. OUR dreams

1.Bizim için somut -soyut “Hazine” nin ne demek olduğunu konuştuk, zihin haritaları çizerek, hazine kutuları yaparak keşfettik.

2. Proje arkadaşlarımıza yeni yıl kartları yazdık, onlara Mevlana ve Şeb-i Arus’u tanıttık ve onlar da bize Yılbaşı kartları gönderdiler.

3. Okul genelinde derslerimizde sağlıklı yaşam ve beslenme üzerine konuştuk, diğer projelerle ortak olarak, biz de İngilizce pano-stand yapıp C Vitamininin faydalarına dikkat çektik. Sıktığımız portakalları satarak kimsesiz hayvan barınağına bağışta bulunduk.

4. Polonyalı Proje arkadaşlarımızla video konferans yapıp tanıştık, eş zamanlı Bingo oyunu oynadık ve birbirimize şarkılar söyledik.

5. Proje arkadaşlarımıza kendimizi anlatan mektuplar yazıp gönderdik, onların gönderdiği mektupları okuyarak aslında ne kadar benzediğimizi keşfettik.

6. Tüm Proje Arkadaşlarımızla ortak bir hikâye yazıp, hem çok eğlendik hem de birbirimizin ülke ve kültürü hakkında bilgi edindik.

7. Dünya Su Günü kapsamında SU Hazinemizin bizim için önemini konuştuk ve “LISTEN TO THE WATER” adlı şarkıyı öğrenip söyledik, proje arkadaşlarımızla paylaştık.

https://www.youtube.com/embed/gzKTgYiu6OE

8. Projemizi tanıtan bir pano hazırlayıp okul genelinde farkındalık yaratmak istedik.

Connect with: